تعریف متافیزیک

تعریف متافیزیک: با ترکیب دو کلمه متا (بعد) و فیزیک (طبعیت)، متافیزیک شکل گرفته است که در بسیاری از کتاب‌ها به مابعد‌الطبیعه ترجمه می‌شود. این کلمه دارای رگه‌هایی از فلسفه بوده و ارسطو در خصوص آن می‌گوید به دنبال اولین اصل‌ها و علت‌ها بودن هدف اصل این موضوع است. متافیزیک در دل خود پرسش‌های اصلی چون بودن، نبودن، شدن و مواردی از این قبیل را جای داده است. همچنین متافیزیک را به نوعی آنتولوژی یا وجودشناسی نیز می‌شناسند.

متافیزیک

دلیل نام گذاری واژه متافیزیک

واژه متافیزیک از دوکلمه “متا” و “فیزیک” ساخته شده است. همانطور که میدانید فیزیک محدود به زمان و مکان است . به معنی فراتر از زمان و مکان است. هر چیزی را که نتوان دلیل و برهان فیزیکی برای آن آورد را مربوط به آن میدانند.

آیا ندیدن دلیل بر نبودن است؟

افراد زیادی وجود دارند که ادعا میکنند قدرت ماورایی دارند و میتوانند تغییراتی را در زندگی شما به وجود بیاورند و در جواب این سوال که آیا متافیزیک و علوم غریبه واقعیت دارد؟ اینگونه پاسخ میدهند : ” ندیدن دلیل بر نبودن نیست.” جواب آن ها بسیار درست است اما میتوان به دید مغالطه نیز به آن نگریست. درست است که هر ندیدنی دلیل بر نبودن نیست اما نمیتوان این جمله را به تمام امور عالم نسبت داد.

این افراد ادعا میکنند که میتوانند این علم را به شما آموزش دهند و این قدرت را در شما به وجود بیاورند که بتوانید به اموری مسلط شوید که دیگران کنترلی بر آن ندارند. مراقب این گونه افراد باشید زیرا نمیتوان صدرصد گفت که این افراد کلاهبردار نیستند و قصد شیادی ندارند.شاخه های مختلف علوم غریبه شامل کیمیا , لیمیا , سیمیا , هیمیا , ریمیا است. علوم غریبه از جمله علومی است که بسیاری از افراد به آن علاقه دارند. این علوم بسیار مرموز هستند و شامل چند شاخه اصلی و چندین زیر شاخه می باشند

ارتباط بین علوم و این علم چگونه است؟

متافیزیک چیزی است که قبل از علوم روی می دهد. این یعنی متافیزیک به ما نمی گوید که چه چیزی وجود دارد بلکه به ما می گوید که چه چیزی امکان دارد. این وظیفه علوم است که در بین تمامی این احتمالات، واقعیت را کشف کنند.

دانستنی‌های روز در حوزه فن‌آوری‌های رایانه است که با بهره‌گیری از علم نوین نانو  افراد کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *